NOVINKY

DERATO | deratizácie - dezinsekcie - dezinfekcie

DERATO | deratizácie - dezinsekcie - dezinfekcie

 • deratizácia
  Sme vždy ochotní vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenia...

ploštice štipancePloštica domáca je hmyz, ktorý parazituje na ľuďoch. Úkryt nachádza v matracoch, nábytku, pod podlahou alebo napríklad za obrazmi. Po jej uhryznutí zostáva na koži štípanec podobný bodnutiu od komára (viac vpichov vedľa seba). Ploštice spoznáte tiež podľa hnedočiernych škvrniek na stenách a posteľnej bielizni. Ak máte podozrenie na výskyt tohto parazita, radšej nás ihneď kontaktujte.

 

Neprepadajte panike. Pri včasnom zásahu sa dajú úspešne zlikvidovať.

 1. Nepoužívajte domáce prípravky, ploštice sú proti bežne dostupným prostriedkom (napr. Biolit) rezistentné (odolné). Spôsobíte len ich vydráždenie a skomplikujete následné ničenie.
 2. Nesťahujte sa medzi izbami a neprenášajte nábytok (najmä postele).
 3. Čo najskôr skontaktujte firmu, ktorá sa zaoberá ich likvidáciou.
 4. Dôkladne skontrolujte zasiahnuté priestory. Starostlivo povysávajte (najmä lôžka a ich okolie), vrecko dôkladne zabaľte do igelitových sáčkov a hadicu prepláchnite teplou vodou.
 5. Pred zásahom dajte všetku bielizeň a obliečky, ktoré mohlo prísť do styku so plošticami, do igelitových vriec. Po zásahu opatrne preložte bielizeň do práčky a vyperte minimálne na 60 ° C. Vrecia vyhoďte.
 6. Nechajte firmu vykonať chemickú dezinsekciu. Po zaschnutí prípravku a ďalšim zdržiavaním sa v zasiahnutých miestnostiach, nevytierejte podlahy ani nábytok, aby prípravok mohol zlikvidovať všetky ploštice.
 • Ploštice sa hubia reziduálnym postrekom v kombinácii s ich následným vydrážděním.
 • Zásah je vykonávaný v dvoch fázach: prieskum a prvý zásah, približne po 10-15 dňoch druhý zásah, je to zahrnutý postrek, popráš elektrických zásuviek a spotrebičov, ULV aerosól.
 • Odborný postrek proti plošticiam je nutné do mesiaca zopakovať, inak nebude 100% účinný.

 


 

likvidácia plośtíc

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

deratizacia, dezinfekcia, dezinsekcia